Förtroendevalda i Botkyrka kommun

Tillväxt Botkyrka AB

Mandatperiod: 2023-06-01 - 2027-06-30

Uppdrag (7 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
af Jochnick Alexander Opolitisk Ordförande 1
Therén Tomas Opolitisk Vice ordförande 2
Andaloussi Martin Opolitisk Ledamot 3
Berglund Kerstin Opolitisk Ledamot 4
Stigsäter Linnéa Opolitisk Ledamot 5
Ericson Bengt Socialdemokraterna Lekmannarevisor 6
Pettersson Karl-Rudolf Liberalerna Revisorssuppleant 7

Uppdragshistorik

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Start Slut
af Jochnick Alexander Opolitisk Vice ordförande 2019-06-01 2021-06-22
af Jochnick Alexander Opolitisk Ordförande 2021-06-23 2023-05-31
Therén Tomas Opolitisk Ordförande 2021-03-26 2021-06-22
Andaloussi Martin Opolitisk Ledamot 2022-04-29 2023-05-31
Ericson Bengt Socialdemokraterna Revisorssuppleant 2019-06-01 2023-05-31
Lindström Lennart Moderata samlingspartiet Lekmannarevisor 2019-06-01 2023-05-31
Vakant Opolitisk Ledamot 2019-06-01 2023-05-31
Vakant Opolitisk Suppleant 2021-06-23 2023-05-31
Berglund Kerstin Opolitisk Ledamot 2019-06-01 2023-05-31
Andersson Mattias Opolitisk Ledamot 2020-05-29 2023-05-31
Therén Tomas Opolitisk Vice ordförande 2021-06-23 2023-05-31